ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини
Новини
Європейські підходи. Водний сектор. Наукові напрацювання Друк

Зазначила Ірина Овчаренко під час свого виступу в Академії наук України: «Це важлива складова в оцінці стану поверхневих водних масивів.

Дослідження Інституту гідробіології НАН України ідуть у ногу з часом та є актуальними і корисними у практичній площині впровадження інтегрованого управління за басейновим принципом в українському водному секторі.

Сьогодні український водний сектор перебуває на п’ятому році імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС. Вже маємо європейську законодавчу базу, новий інструментарій для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, що активно працює, зокрема впроваджено нову організаційну структуру, яка базується на гідрографічному районуванні території України».

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко окреслила першочергові завдання, які ставить перед собою Агентство у 2019 році, а саме з підготовки елементів планів управління річковими басейнами, зокрема делініація водних масивів поверхневих вод у кожному районі річкового басейну та здійснення їх екологічної оцінки.

Крім того, Держводагентство має розробити програму моніторингу вод відповідно до нового Порядку здійснення державного моніторингу вод. І для того щоб успішно виконати до 2024 року всі європейські вимоги український водний сектор потребує наукової підтримки Академії наук України. А саме співпраці з науковцями у конкретних кроках процесу планування управління річковим басейном.

«Буде доречним, якщо ми об’єднаємо і направимо наші зусилля на виконання завдань на користь народу України», - наголосила Ірина Овчаренко.

На завершення свого виступу Ірина Овчаренко вкотре зазначила, що Держводагентство підтримує наукові розробки у сфері біологічного моніторингу екологічного стану водних екосистем, представлені директором Інституту гідробіології НАН України С.Афанасьєвим у доповіді: «Біоіндикація екологічного стану річкових систем України в аспекті імплементації Директив ЄС у галузі довкілля».

фото на сторінці Держводагентства у соціальній мережі Фейсбук

 
Адаптування управління водними ресурсами до змін клімату Друк
Адже, важливість і користь співробітництва по питанню адаптації на басейновому рівні все частіше визнається не тільки організаціями річкових басейнів, але і фінансовими установами. Також, для підтримки діяльності басейнів у 2013 році в рамках Конвенції по охороні та використанню транскордонних водотоків та міжнародних озер (Конвенція по транскордонним водам), яка обслуговується Європейською Економічною Комісією Організації Об’єднаних Націй і Міжнародною мережею басейнових організацій (ММБО), була створена глобальна мережа басейнів, які працюють над адаптацією до змін клімату. Така мережа покликана забезпечити платформу для порівняння методологій та підходів, сприяння обміну досвідом і просування загального бачення між басейнами, які беруть участь. На сьогоднішній час мережа включає 15 басейнів.
 
Білгородський канал в Вилково розраховують очистити від мулу і сміття Друк
Ні для кого не буде новиною, що Білгородський канал, що розділяє місто Вилкове на стару і нову частини, потребує допомоги...
 
Казкові піраміди на березі Ялпуга - творіння води і вітру Друк
Просто дивно, наскільки гарні місця можна виявити в нашому краї - їх природа створювала віками і десятиліттями.
 
З Днем Соборності! Друк
289980_1_1
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 13

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma