ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС Друк

16 березня 2018 р. в Головному управлінні ДСНС України в Одеської області  відбулася  відеоконференція під головуванням Зубка Г.І. – Віце – прем’єр - міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Одним з питань позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій була підготовка до пропуску повені в басейні р. Дунай.

Про заходи щодо підготовку до паводку доповідал в. о. начальника Дунайського БУВР Юрій Махненко.

 
Cемінар в рамках Спільної операційної програми "Україна - Румунія 2014-2020" Друк

15-16 березня 2018 року  фахівці Дунайського БУВР прийняли участь в  семінарі в рамках Спільної операційної програми "Україна - Румунія 2014-2020". В заході прийняли участь  колеги з управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської облдержадміністрації, члени Регіонального бюро транскордонного розвитку (BRCT), Спільного технічного секретаріату (JTS), офісу TESIM,  Центру сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону. Розглядалися питання щодо впровадження нових інвестиційних проектів в Дунайському регіоні.

1-1024  5-1024
 
Нарада Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ Друк

14 березня 2018 року на базі Дунайського БУВР відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2018 року.

На засіданні Міжвідомчої комісії були обговорені питання, пов’язані з забезпеченням стабільної екологічної ситуації Придунав΄я, збереженням водних ресурсів в басейні української частини р. Дунай  та встановленням оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2018 року.

На нараді виступили:

Махненко Ю.Ю., Голова комісії,  в.о. начальника Дунайського басейнового управління водних ресурсів, з привітанням учасників наради та питанням забезпечення безаварійного пропуску водопілля 2018 року згідно розроблених організаційних та практичних заходів.

Ромалійський Г.А., начальник відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу вод з інформацією щодо виконання рішення Міжвідомчої наради від 5 жовтня 2017 р. та інформацією про гідрологічний стан Придунайських водосховищ

Морозов В.М, директор  Дунайської гідрометобсерваторії з інформацією про гідрометеорологічні умови та прогноз весняно-літнього водопілля в басейні р. Дунай  на 2018 рік.

Гуньковська С.В., заступник начальника Дунайського БУВР ознайомила з проектом протоколу щодо встановлення оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ

Учасники наради підняли питання щодо покращення екологічного стану Придунайських водосховищ та малих річок басейну.

За результатати обговорення було підписано протокол засідання.

   7-1024  9-1024

 
Тестове тренування PIAС Друк
13  березня 2018 року по каналам PIAC Міжнародної комісії з захисту річки Дунай  на базі Дунайського БУВР було проведено І щорічне тестове тренування. Метою тренування стала перевірка працездатності системи в режимі 24/7 та навичок користування системою
 
Програма «Тема Дня» (7 березня 2018 року) Друк

Загрози весняної повені

https://www.youtube.com/watch?v=CP7MKNa4EoM&app=desktop

 
Ірина Овчаренко для програми "Факти" Друк

Ірина Овчаренко для програми "Факти" телеканалу ICTV щодо підготовки до пропуску весняної повені у 2018 році

https://www.youtube.com/watch?v=9uer2ZAszQk

 
І. Овчаренко "Готуємось до весняної повені, дещо про заходи Держводагентства" Друк

Гідрометеорологічна обстановка, що склалася на території річкових водозборів України станом на сьогодні, дає підстави очікувати на формування на всіх річках держави цьогорічною весною вираженого і вищого за попередні роки весняного водопілля (чого не спостерігалося останніми роками).

За прогнозом Укргідрометцентру максимальні рівні води весняної повені 2018 р. на річках України передбачаються переважно близькими та вищими за минулорічні значення.
За максимальними рівнями водопілля 2018 року можна очікувати:
- вищим за норму на українській ділянці Дунаю, Західному Бузі та його притоках;
- близьким і дещо вищим за норму на Прип’яті та її притоках у Волинській області;
- вищими за норму на Верхньому Дніпрі, Дністрі, його гірських притоках;
вищими за норму на Десні, її притоках, притоках Середнього Дніпра, малих річках Київської, Житомирської обл.

За даними снігозйомки з початку стійкого холодного періоду до 5 березня в середньому по водозбору Дніпра до Києва випало 84 мм опадів (130% кліматичної норми). Такі погодні умови другої половини зими сприяли снігонакопиченню, інтенсивність якого збільшилася у третій декаді лютого. 
Суцільний сніговий покрив відмічається по всьому водозбору Дніпра до Києва. Його висота змінюється від 10 до 50 см, запаси води у ньому зменшуються у напрямку з північного сходу на південь і південний захід: від 80-100 мм (верхів’я Верхнього Дніпра і Десни) до 60-80 мм (середні частини басейнів Верхнього Дніпра, Десни) та 15-40 мм у басейні Прип’яті.
Об’єм повені прогнозується:
до Канівського водосховища вище 24 км3 (норма 25,4 км3) з максимальними можливими витратами 5000 м3/с.

Середні по водозборах запаси води у сніговому покриві дорівнюють (у міліметрах та відсотках норми максимальних снігозапасів):
• у басейні Дніпра до замикального створу Річиця 72 мм (107%)
• у басейні Прип’яті до замикального створу Мозир 35 мм (88%)
• у басейні Десни до замикального створу Чернігів 84 мм (131%);
• Дніпро до Києва 60 мм (115%).

Підстильна поверхня характеризується достатнім зволоженням метрового шару ґрунту (близько та більше за норму) та неглибоким його промерзанням (менше норми). 
Такий стан підстильної поверхні сприятиме середнім втратам тало-дощових вод; розраховані за гідрологічними моделями коефіцієнти стоку у період сніготанення можуть дорівнювати 0,4-0,5.
Стійкі льодові явища на річках басейну Дніпра та водосховищах каскаду утворилися значно пізніше середніх багаторічних строків і на каскаді водосховищ становить 10-30 см (менше норми на цю дату). 
Таким чином у басейні Дніпра вище Києва склалися умови для формування весняного водопілля, значно вищого за попередні кілька років за усіма елементами.

Пропуск льодоходу через водосховища дніпровського каскаду не повинен супроводжуватися негативними наслідками. 
Під час пропуску максимумів водопілля є ймовірність часткового затоплення заплавних територій, в т.ч. понижених ділянок прирічкових населених пунктів у верхів'ї Кременчуцького водосховища (Черкаська обл.) та на Дніпрі нижче Каховської ГЕС (в разі значних холостих скидів води).
Ймовірним є перелив води через переливні ділянки лівобережної дамби Бортничі-Вишеньки, затоплення лівобережної заплави між дамбою і корінним схилом долини Дніпра та понижених ділянок місцевих сільських доріг у заплаві, а також територій низькорозташованих об’єктів та приватних новобудов (в районі населених пунктів Гнідин, Вишеньки, Бортничі). 
Про можливість негативного впливу на зазначені території та вжиття відповідних заходів щодо їх мінімізації шляхом відкриття шлюзів лівобережної дамби Бортничі-Вишеньки буде попереджено органи місцевого влади.

У басейні Дніпра, протягом осінньо-зимового періоду водосховища працювали в режимі спрацювання і їх сумарний вільний об'єм становить 6,6 куб. км, що відповідає Правилам експлуатації.
Станом на початок березня на водосховищах дніпровського каскаду товщина криги становить 10-30 см.
ГЕС Дніпровського каскаду у першій половині березня 2018 року з поступовим спрацюванням Київського та Кременчуцького водосховищ. У другій декаді березня Каховське водосховище працюватиме у базисному режимі з максимально можливими витратами через ГЕС (2000-2100 м3/с)
Очікувані максимальні витрати води у басейні Дніпра будуть зменшені за рахунок акумуляції в каскаді Дніпровських водосховищ без негативних наслідків. 
Київське водосховище першим приймає повеневу воду, яка приходить з території Білорусії.
Вільна ємність Київського водосховища становить 0,6 куб. км і протягом березня ще буде збільшена. Зниження рівня по 1 см в день, для того щоб не допустити різких коливань рівнів. Це буде достатньою для зрізання очікуваних піків витрат повеневих вод та акумуляції їх об’ємів.
Очікувані рівні водопілля не несуть загрози житловим масивам і господарським об’єктам столиці.
Кременчуцьке водосховище є основною регулятором дніпровського стоку. Його вільна ємність становить 4,5 куб.км.

Потенційно небезпечний об’єкт у басейні Дніпра біля Києва - це мулові поля Бортницької станції. При проходженні повені 2018 року вони знаходяться поза зоною можливого затоплення.
Рівні води Дніпровських водосховищ дозволяють забезпечити стабільну роботу 24 водозаборів, у тому числі питних.
Вільна ємність каскаду дніпровських водосховищ є достатньою для прийому об’ємів повеневих вод.
У басейні р. Прип’ять
Станом на початок березня в басейні р. Прип’ять снігозапаси складають - 35 мм (в межах норми максимальних снігозапасів).
По водпосту Чорнобиль очікуються рівні води весняної повені у межах норми. З Адміністрацією зони відчуження розроблено спільний план заходів щодо пропуску весняної повені.

У басейні Дунаю в першу чергу особлива увага приділяється р. Тиса.
На даний час ситуація на річках стабільна, відмічається зниження рівнів води на річках Тиса, Латориця, Боржава.
При цьому продовжується робота стаціонарних насосних станцій, якими з початку року перекачано 27 млн. м3 надлишкових вод
На українській ділянці Дунаю внаслідок випадіння снігу на території держав вище за течією (Австрії та Румунії) можливе формування максимальних витрат вище середньорічних значень із можливим перевищенням небезпечних відміток (прогноз обсягів весняного водопілля буде надано Дунайською гідрометобсерваторією після 10 березня)
Придунайські водосховища наповнені на 91,2 %.
Аналіз водогосподарської та гідрометеорологічної ситуації показує, що на сьогодні загрози негативного впливу не має.
Для самоплинного заповнення Придунайських озер з 9.02.2018 р були відкриті шлюзи на озерах Китай, Кагул, Картал, Катлабух, Ялпуг-Кугурлуй.
З 23.02.2018 р. на водосховищах Придунав’я встановився льодостав, всі шлюзи працюють у закритому режимі.
Максимальні рівні води на р. Дунай зазвичай проходять у травні.
Агентством забезпечено постійний контроль за технічним станом водопропускних та водорегулюючих споруд, захисних дамб, аналіз ситуації щодо рівнів поверхневих вод.

На річках басейнів Дністра, Пруту та Сірету
Дністровське водосховище протягом останніх днів спрацьоване на 30 см, на водосховищі зберігається суцільний льодостав.
​Вільний об’єм Дністровського водосховища станом на 6 березня склав 322 млн. м3, що дозволяє забезпечити оптимальні умови пропуску повені та паводків на р. Дністер.
Протягом першої половини березня водосховище працюватиме на притокових витратах з поступовим наповненням у другій половині березня для акумуляції необхідного обсягу води при проведенні еколого-репродукційного попуску в пониззя Дністра.
Ймовірність формування низького водопілля у басейні Південного Бугу може негативно позначитися на екологічній, водогосподарській ситуації та якості води.
Саме тому, Держводагентством вживаються всі необхідні заходи щодо наповнення водосховищ та водогосподарських систем до проектних позначок у період формування весняної повені, для того щоб населення і галузі економіки були гарантовано забезпечені водними ресурсами протягом року.
У басейні Сіверського Дінця водосховища працюють згідно зі встановленими режимами, їх вільна ємність складає 15-20 % від проектної. Гідротехнічні споруди знаходяться у задовільному стані і водосховища планується заповнити до проектних позначок під час проходження водопілля.

 
С. Стрепетова "В ожидании большой воды" Друк
http://izmail.es/article/32398
 
С. Стрепетова "Измаильский райсовет оплатил экстренную расчистку канала Общественный" Друк
http://izmail.es/article/32328
 
С. Стрепетова "Проблемой бывшего нефтеотстойника под Рени займутся в области" Друк
http://izmail.es/article/32397
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 10 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma