ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Вітаємо! Друк
8.03
 
Водний менеджмент сьогодні та у майбутньому Друк
1 березня 2019 року у Житомирі відбулося засідання колегії Держводагентства, на якому розглядалися регіональні аспекти водного менеджменту у 2018 році.
Засідання відбувалося спільно з представниками Житомирської обласної державної адміністрації, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державної екологічної інспекції.
"2019 рік є стартовим для написання планів управління річковими басейнами. Водна сфера має рухатися чіткими кроками дорожньої карти по впровадженню басейнового принципу управління згідно європейських вимог.
Начасі визначаються масиви поверхневих вод, після чого вони будуть детально описані, потім буде проаналізовано антропогенні впливи на кількісний та якісний стан вод. І тільки після цих вжитих кроків буде створено реєстр зон, що охоронятимуться. Саме ці зони будуть враховані при розробці програми моніторингу", - зазначила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.
У свою чергу Олексій Ясюнецький, заступник голови Житомирської облдержадміністрації зазначив: "Місцева влада не стоїть осторонь водогосподарських питань. Зокрема, я особисто очолив басейнову раду Прип'яті, для безпосереднього залучення до вирішення водних питань. Тандем нашої співпраці є запорукою покращення екологічного стану наших водойм."
zh1  zh
 
Європейські підходи. Водний сектор. Наукові напрацювання Друк

Зазначила Ірина Овчаренко під час свого виступу в Академії наук України: «Це важлива складова в оцінці стану поверхневих водних масивів.

Дослідження Інституту гідробіології НАН України ідуть у ногу з часом та є актуальними і корисними у практичній площині впровадження інтегрованого управління за басейновим принципом в українському водному секторі.

Сьогодні український водний сектор перебуває на п’ятому році імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС. Вже маємо європейську законодавчу базу, новий інструментарій для впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, що активно працює, зокрема впроваджено нову організаційну структуру, яка базується на гідрографічному районуванні території України».

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко окреслила першочергові завдання, які ставить перед собою Агентство у 2019 році, а саме з підготовки елементів планів управління річковими басейнами, зокрема делініація водних масивів поверхневих вод у кожному районі річкового басейну та здійснення їх екологічної оцінки.

Крім того, Держводагентство має розробити програму моніторингу вод відповідно до нового Порядку здійснення державного моніторингу вод. І для того щоб успішно виконати до 2024 року всі європейські вимоги український водний сектор потребує наукової підтримки Академії наук України. А саме співпраці з науковцями у конкретних кроках процесу планування управління річковим басейном.

«Буде доречним, якщо ми об’єднаємо і направимо наші зусилля на виконання завдань на користь народу України», - наголосила Ірина Овчаренко.

На завершення свого виступу Ірина Овчаренко вкотре зазначила, що Держводагентство підтримує наукові розробки у сфері біологічного моніторингу екологічного стану водних екосистем, представлені директором Інституту гідробіології НАН України С.Афанасьєвим у доповіді: «Біоіндикація екологічного стану річкових систем України в аспекті імплементації Директив ЄС у галузі довкілля».

фото на сторінці Держводагентства у соціальній мережі Фейсбук

 
Адаптування управління водними ресурсами до змін клімату Друк
Адже, важливість і користь співробітництва по питанню адаптації на басейновому рівні все частіше визнається не тільки організаціями річкових басейнів, але і фінансовими установами. Також, для підтримки діяльності басейнів у 2013 році в рамках Конвенції по охороні та використанню транскордонних водотоків та міжнародних озер (Конвенція по транскордонним водам), яка обслуговується Європейською Економічною Комісією Організації Об’єднаних Націй і Міжнародною мережею басейнових організацій (ММБО), була створена глобальна мережа басейнів, які працюють над адаптацією до змін клімату. Така мережа покликана забезпечити платформу для порівняння методологій та підходів, сприяння обміну досвідом і просування загального бачення між басейнами, які беруть участь. На сьогоднішній час мережа включає 15 басейнів.
 
З Днем Соборності! Друк
289980_1_1
 
Щиро вітаємо! Друк
NG
 
В Україні запрацював європейський порядок моніторингу вод Друк

З 1 січня 2019 року набрав чинності новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, схвалений Кабінетом міністрів України восени 2018 року. Порядок відповідає директивам ЄС і допоможе отримати більше інформації про стан вод в Україні.

«Відтепер моніторинг вод в Україні відбуватиметься за європейськими стандартами. Новий порядок знімає дублювання функцій між різними суб’єктами моніторингу, передбачає чітку процедуру та системний підхід до відстеження стану наземних, підземних, морських вод» - заявив Микола Кузьо, заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції.

Завдяки новому моніторингу будуть отримані дані, необхідні для розробки  Планів управління річковими басейнами та Морської Стратегії.

Коментуючи прийняття Порядку, Йоганнес Баур, керівник напряму «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні зазначив, що це значний крок на шляху впровадження стандартів ЄС в сфері якості води та управління водними ресурсами. Її виконання вимагатиме не лише організаційних зусиль, а також сучасного обладнання, фінансування та навчання спеціалістів, тому ЄС продовжить надавати підтримку в цій сфері.

До розробки порядку долучилися проект ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» (APENA) та проект ЄС – ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу в Чорному морі» (EMBLAS).

ДОВІДКОВО:

Нова система моніторингу поверхневих, підземних та морських вод передбачає:

  • Чіткий розподіл обов’язків між організаціями, які вимірюють показники, без дублювання повноважень

  • Розширений список біологічних, гідроморфологічних, хімічних і фізико-хімічних показників для моніторингу

  • Запроваджений шестирічний цикл моніторингу

  • Введена класифікація стану вод: 5 класів екологічного стану і 2 класи хімічного стану

  • Збільшення кількості пунктів моніторингу вод з сотень до декількох тисяч.

 
Заходи щодо покращення якісного стану водосховища Ялпуг-Кугурлуй Друк

Ялпуг і Кугурлуй знову будуть не розлий вода

111-1024 112-1024

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma