ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Інша діяльність Басейнова Рада
Басейнова рада Друк

Голова Басейнової ради Нижнього Дунаю

maslov

МАСЛОВ ЮРІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ – голова Басейнової ради Нижнього Дунаю, заслужений економіст України, доктор політичних наук, професор Одеського національного економічного університету.

З 2015 року очолює Асоціацію органів місцевого самоврядування «Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону» – головну комунікаційну платформу між Одеською, Івано-Франківською, Закарпатською та Чернівецькою областями.

В якості голови Асоціації важливу роль у своїй діяльності відводить формуванню грамотної екологічної політики, захисту навколишнього середовища з урахуванням потреб жителів регіонів, напрацюванню нових підходів для залучення інвестицій у водну сферу.

Активно підтримує євроінтеграційні процеси в Україні, а також форми транскордонної і транснаціональної кооперації. З моменту прийняття Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону представляє інтереси  чотирьох областей на щорічних міжнародних Форумах в Європі.

З 2016 року – голова депутатської групи Одеської обласної ради «Стратегія ЄС для Дунайського регіону».

Автор Перспективного плану заходів щодо імплементації на території Одеської області Стратегії ЄС для Дунайського регіону – стратегічного документу, який включає в себе 11 пріоритетних напрямків діяльності, зокрема, питання відновлення і забезпечення якості води, моніторингу екологічних  ризиків, збереження біорізноманіття в дельті Дунаю.

В якості голови постійної комісії Одеської обласної ради з питань бюджету, фінансово-економічної політики та банківської діяльності захищав бюджетні показники розвитку Придунав’я у Комітеті Верховної Ради України.

З 1996 року викладає на різних посадах в Одеському національному економічному університеті. Як авторитетний науковець, досвідчений управлінець та громадський активістактивно впливає на  ухвалення ефективних рішень з приведення якості водних ресурсів у відповідність до європейських стандартів.

За свою діяльність був відзначений багатьма державними нагородами, зокрема, Орденом «За заслуги» II та III ступенів, Почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Є почесним громадянином м. Вилкове та м. Кілія (Одеська область).

br1 br2

br3

Положення про басейнову раду нижнього Дунаю

 

Br_nakaz

Інформуємо про початок формування складу басейнових рад у межах районів річкових басейнів!

Повідомлення!

impotent 

Інформуємо про початок формування складу басейнових рад в межах районів річкових басейнів.

За формування складу басейнових рад та їх функціонування визначено такі підрозділи Держводагентства:

  • управління водних ресурсів – за координацію діяльності басейнових рад;
  • відділ зв’язків з громадськістю та документообігу – за висвітлення на офіційному веб-сайті Держводагентства у розділі «Басейнові ради» інформації щодо утворення та роботи басейнових рад.

Відповідальними за підготовку зборів представників заінтересованих сторін, формування складу басейнових рад, організацію та проведення їх засідань - басейнові управління водних ресурсів (далі –БУВР) в межах зони їх діяльності.

Відповідно до Типового положення про басейнові ради запропоновано наступний алгоритм формування складу та функціонування  басейнових рад.

  1. Визначення відповідального органу та осіб в межах району річкового басейну. В межах району річкового басейну відповідальним органом визначено басейнове управління водних ресурсів.
  2. Оголошується реєстрація  кандидатур у члени басейнової ради.
  3. Надання кандидатур здійснюється шляхом подання форм заяв разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє, згідно запропонованого зразку
Заповнені форми заяв до членів басейнової ради надсилати на адресу відповідного БУВР.

Кандидатури у члени басейнової ради можуть надаватись заінтересованими сторонами, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, за галузевим принципом, а також принципом рівного територіального представництва впродовж 30 календарних днів з моменту оприлюднення інформації щодо відповідальних структурних підрозділів за підготовку зборів представників заінтересованих сторін.

Виходячи з того, що кандидатури надаються за галузевим принципом та принципом рівного територіального представництва (пункт 14 Типового положення), заінтересовані сторони надають кандидатури лише у своїй галузі (наприклад, громадські об’єднання) надають кандидатури лише тих, хто представлятиме громадські об'єднання. При цьому є можливим щоб кандидат постійно працював у іншому місці. Але якщо його кандидатуру надала громадське об'єднання, – у басейновій раді він має представляти саме громадське об'єднання).

Враховуючи пункти 10 та 12 Типового положення та виходячи з того, що район річкового басейну розташований на території декількох областей, кандидатури у  склад басейнової ради  надаються за такою схемою:

Заінтерес.

сторона

Область

Промисло-вість

Сільське господар-ство

ЖКГ

Наука, освіта тощо

Громадські об’єднання

Громадські об’єднання

Громадські об’єднання

ЦОВВ

Місцеві ОВВ

Органи місцевого самоврядування

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Органи, які призначають  своїх представників,  підприємства, установи, організації або об’єднання, які надають кандидатури до складу басейнової ради, мають зазначити ПІБ кандидата та заінтересовану сторону, яку цей кандидат представлятиме. Один суб’єкт може надавати 1 і більше кандидатур.

Згідно з пунктами 11 та 12 Типового положення у випадку висування двох і більше кандидатур від одного органу, підприємства, установи, організації або об’єднання, вибір представника здійснюється шляхом рейтингового голосування. По кожній галузі, у якій перевищено «квоту», рейтингове голосування відбувається окремо: громадські об’єднання  визначаються з-поміж громадських об’єднань, промисловість з-поміж промисловості тощо. Кандидати, що вийшли переможцями рейтингового голосування, потрапляють в «квоту» області, решта кандидатів та/або заінтересовані сторони  яких вони представляють  (за згодою) зараховуються до тематичної фокус-групи. До обов’язків члена басейнової радидодається постійне інформування та робота зі своєю галузевою фокус-групою в області протягом строку дії повноважень члена басейнової ради.

Детальніше щодо формування басейнових рад можна ознайомитись за посиланням - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0231-17 http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1641-19

Повідомлення про проведення зборів представників заінтересованих сторін для формування складу басейнової ради буде оприлюднено не пізніше ніж за 15 робочих днів до проведення зборів на офіційному веб-сайті Держводагентства та відповідного БУВР. 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma