ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини Новости Сформовано Басейнову раду Нижнього Дунаю
Сформовано Басейнову раду Нижнього Дунаю Друк
На півдні України сформовано басейнову раду нижнього Дунаю
Сама південна річка України, а саме українська частина нижнього Дунаю має тепер свою басейнову раду.
Головне завдання басейнової ради - шляхом узгодження усіх інтересів досягати доброго стану вод. Поняття доброго стану визначено у Водній Рамковій директиві ЄС і має чіткі показники  (за якими з 1 січня 2019 будуть оцінювати якість води і в Україні).
Басейнова рада нижнього Дунаю сформована відповідно до Водного кодексу України та з метою впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.
Завдяки затвердженню типового положення про Басейнову раду створено правове поле існування ради, як головного інструменту дотримання позицій усіх заінтересованих сторін. Важливий принцип, який необхідно дотримуватися при інтегрованому підході до водокористування - це прозорість та відкритість. За колегіальним рішення Басейнової ради  має бути досягнутий консенсус - скільки, коли, в якій кількості та, саме головне, – в якій якості,  буде надано доступ до водних ресурсів в басейні Дунаю. Розуміння цього і стане основою при виконанні пріоритетного завдання басейнової ради – спільної підготовка Плану управління річковим басейном.
Бажання бути членами басейнової ради виявили 49 кандидатур. До її складу увійшли представники різних організацій, які мають безпосереднє відношення до водної артерії півдня – річки Дунай. Це представники промисловості, сільського господарства, неурядових організації, установ освіти, органів влади, науковці та інші.
До складу басейнової ради нижнього Дунаю увійшли представники водокористувачів: ПрАТ «Українське Дунайське Пароплавство», ДП «Адміністрація морських портів України»,  ТОВ «Кристал Південь», наукових організацій: ДП Одеський центр Південного науково-дослідного інституту рибного господарства  та океанографії, Одеський державний екологічний університет, Дунайський біосферний заповідник, Український науковий центр екології моря, Інститут морської біології НАН України, органів влади: Департаменту екології, Департаменту ЦЗ, Управління аграрної політики  Одеської обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції, Одеської обласної ради, Дунайської гідрометобсерваторії, громадських організацій області та Басейнового управління річок Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Головою басейнової ради одноголосно  обрано  директора Дунайської Асоціації «Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону», доктора політичних наук, професора  Маслова Юрія Костянтиновича.
Заступником голови басейнової ради обрано Юрія Юхимовича Махненко – в.о. начальника Дунайського РОВР.
Крім того, сформовано секретаріат басейнової ради, який очолюватиме виконавчий секретар басейнової ради - заступник начальника Дунайського РОВР Гуньковська Світлана.
Для початку конструктивного діалогу новообрані члени ради вирішили найближчим часом надати її секретаріату свої пропозиції для формування плану роботи басейнової ради на наступний 2019 рік.
«Це дуже важливий крок в напрямку  вирішення екологічних проблем всього басейну української частини  річки Дунай», - зазначив в.о. начальника Дунайського РОВР Юрій Махненко. «Впевнений, що результатом роботи  висококваліфікованих фахівців нового складу  буде продуктивна та довгострокова співпраця, яка виведе на якісно новий рівень Басейнову раду нижнього Дунаю».
«Розробка  ПУРБ для річкового басейну нижнього Дунаю  у відповідності до підходів та методології ВРД ЄС, та згідно з національним водним законодавством України, визначить шляхи покращення екологічного стану  басейну нижнього Дунаю»  - підкреслив  голова Басейнової ради Юрій Маслов. «Співпраця зацікавлених сторін буде дуже важливою для розробки ПЛАНУ і вона також буде необхідною при виконанні дій зі збереження сприятливих умов для людей та навколишнього природного середовища. Урядові установи, місцеві спільноти, НУО та підприємства зараз мають можливість принести користь усьому регіону, працюючи разом для досягнення стійкості водного середовища».
 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma