ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини Новости Процес водообміну на Придунайських водосховищах триває
Процес водообміну на Придунайських водосховищах триває Друк

Згідно Правил експлуатації водосховищ режим Придунайських озер наступний:

Для підтримки якості води в кінці осені-початку зими, після вегетаційного періоду, коли на річці Дунай спостерігаються низькі рівні, через шлюзи здійснюється скидання мінералізованих вод озер в Дунай, практично до рівня мертвого об’єму.  В період весняно-літніх паводків і, якщо дозволяють рівні р. Дунай, до травня-червня проводиться наповнення водойм слабомінералізованою дунайської водою до максимально можливих відміток, але не вище нормального підпертого рівня.  Після чого шлюзи закриваються, і водойми вступають у фазу простою. Мінералізація в системі озер змінюється таким чином, що до початку вегетаційного періоду за рахунок припливу дунайської води вона зменшується.

На цей час згідно затвердженого Держводагентством України Режимом работи Придунайських водосховищ на осінньо-зимній період 2018-2019 років проводиться скид води з водойм.

Враховуючи, що  Дунай є основним донором Придунайських водойм і його вплив у водно-сольовому балансі озер є визначальним, для підтримання сольового режиму і необхідної якості води необхідно в повновому обсязі проводити водообмінні процеси – наповнення до нормального підпертого рівня на весні та спеціальні попуски восени з озера в р. Дунай.

Тому саме  глибокий водообмін  гарантує добре якісний стан водосховищ.

В період скиду з водосховищ  фахівці Дунайського РОВР постійно стежать за тим, як відбувається скид з водосховищ, за їх якісним і кількісним станом, здійснюють моніторинг стану акваторії в період  зниження рівнів, визначають і відстежують найбільш небезпечні ділянки берегового обвалення та забезпечують ефективність і надійність роботи  гідротехнічних споруд.

sbr

 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma