ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини Новости Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням Друк
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко 4 травня 2018 року взяла участь у першому засіданні Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, що відбулося під головуванням Міністра екології та природних ресурсів України Остапа
В Україні, як і в усьому світі з’являються фактори, які сприяють деградації земель та опустелюванню, зокрема ті, які пов’язані і з водним фактором. Зменшення кількості водних ресурсів в південних областях України, тобто малозабезпечених регіонах водними ресурсами впливає на опустелювання. Непрогнозованість частоти паводків призводить до затоплення територій та в свою чергу змиву родючого шару ґрунтів, зсуву берегів та руйнування прибережних територій.
Під час засідання Ірина Овчаренко інформувала присутніх про заходи, що вживаються Держводагентством для забезпечення водою маловодних регіонів України, законодавчих основ впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.
Значна увага приділяється відновленню та розвитку зрошення в Україні, як основного заходу у боротьбі з опустелюванням. Зокрема, Ірина Овчаренко зазначила: «У 2017 році завдяки бюджетній підтримці, вперше за час дії Загальнодержавної програми розвитку водного господарства за рахунок коштів державного бюджету було проведено реконструкцію державних зрошувальних систем на площі понад 15 тис. га у Вінницькій, Одеській та Херсонській областях».
У поточному році заходи з реконструкції державних зрошувальних систем будуть продовжені у Віницькій та Херсонській областях. Це дасть можливість забезпечити гарантоване зрошення на площі понад 4 тис. га сільськогосподарських угідь.
Окремо зупинялася на питаннях збереження та сталого використання торфовищ. «На осушувально-зволожувальній системі «Смолянка», що на Чернігівщині, за підтримки проекту «Clima East: збереження та стале використання торфовищ» відновлено працездатність осушувальної системи на площі понад 2 тисячі гектарів. Завдяки регулюванню рівнів ґрунтових вод вдалося не тільки попередити підтоплення сільськогосподарських угідь та прилеглих населених пунктів, а і попередити виникнення пожеж на торф’яниках в межах дії системи.» - зазначала Ірина Овчаренко.
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у свою чергу наголосив, що Держводагентство є першим серед центральних органів виконавчої влади, яке у поточному році розпочало запровадження енергосервісних договорів на насосних станціях водогосподарських організацій. А це дає можливість оновлення насосно-силового обладнання без залучення зовнішніх коштів. Це ще один з важливих практичних кроків у боротьбі з опустелюванням.
За результатами засідання Координаційної ради підготовлено пропозиції та рекомендації до протидії процесам деградації земель, що загрожують національній продовольчій безпеці та водопостачанню в країні, а також щодо поліпшення подальшого виконання Національного плану дій щодо боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням. Вони будуть надіслані Кабінету Міністрів України, профільним Комітетам Верховної Ради України, науковцям та міжнародним партнерам, які допомагають Україні у вирішенні даних проблем.
http://davr.gov.ua/news/golova-derzhvodagentstva-irina-ovcharenko-4-travnya-2018-roku-vzyala-uchast-u-pershomu-zasidanni-koordinacijnoi-radi-z-pitan-borotbi-z-degradaciyeyu-zemel-ta-opustelyuvannyam
 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma