ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная Новини Новости Щодо стану водосховища Саф`ян
Щодо стану водосховища Саф`ян Друк

Дунайське басейнове управління водних ресурсів залучило фахівців управління щодо визначення ситуації, яка склалася на цей час на водосховищі Саф`ян.

Лабораторія моніторингу поверхневих вод Дунайського БУВР не здійснює постійних спостережень за якістю води водосховища Саф’ян, оскільки цей водний об’єкт не входить до Державної програми моніторингу поверхневих вод в системі Держводагентства України.

Проте, 10.12.2017 р. лабораторія  відібрала та провела хімічний аналіз проби води з водосховища Саф’ян (на 11.12 2017 р. виконані 15 вимірювань якості води - протокол надається. БПК5 та сухий залишок - в обробці і  будуть надані пізніше). Згідно нормативів ЕБВО (нормативи екологічної безпеки водних об’єктів) є перевищення тільки по ХСК.

saf

Перевищення ХПК у 2,5 рази свідчить про те, що вода в озері забруднена важкоокислюванними органічними речовинами і не здатна до природного самоочищення.

Щодо наявності замору риби в водосховищі Саф`ян нам не надано жодного офіційного підтвердження. Факт наявності масової загибелі риби приймається на підставі біологічного обґрунтування за висновками державної екологічної інспекції. (Біологічні обґрунтування щодо замору риби розробляються організаціями рибогосподарського профілю на замовлення уповноваженого органу в районі).

Наша лабораторія може прийняти участь в комплексному дослідженні ситуації на водоймі в межах своєї компетенції.

На цей час всіма службами Дунайського басейнового управління водних ресурсів посилені роботи,  пов’язані з веденням спостереження та здійсненням контролю за станом водних об’єктів, обстановкою на території, прилеглої до них, за станом гідротехнічних споруд і всього захисного фронту р. Дунай,  надаючи  особливу увагу водним об’єктам, на яких проводиться водообмін.

Заступник начальника управління С. Гуньковська

Зав. лабораторією М. Комерзан

 

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma