ДУНАЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ОФІС ВОДНИХ РЕСУРСІВ

NOTE: To use the advanced features of this site you need javascript turned on.

Главная
Дунай - ріка дружби Друк

Фахівці управління прийняли участь у традиційому міжнародному фестивалі дитячої творчості "Дунай - ріка дружби" під патронатом губернатора Одеської області Максима Степанова, який пройшов в Ізмаїлі.

Відзначимо, що цей фестиваль став міжнародним, адже в ньому беруть участь юні вихованці Дитячих художніх шкіл Молдови (Кахул), Болгарії (Софія), України (Ізмаїл, Рені, Болград, Кілія, Арциз, Тарутине, Татарбунари, село Кам'янка Ізмаїльського району).

Фестиваль відзначився і великою концертною програмою До речі, серед глядачів фестивалю можна було побачити і іноземців - близько 200 туристів з Німеччини приїхали на екскурсії в Ізмаїл. Гості були захоплені як масштабною виставкою, так і всім містом.

fest1-1024   fest2-1024

 
Вітаємо з Днем Конституції України! Друк
17_1i.jpg
 
Участь у семінарі Друк

16  червня 2017 р. фахівці управління прийняли участь у семінарі «Впровадження принципу потрійної спіралі для посилення інноваційної складової природокористування» в рамках Першої  робочої  зустрічі стейкхолдерів з питань використання біопалива. Семінар відбувся на базі  Ізмаїльського державного гуманітарного університету в рамках проекту «Розвиток транскордонної інноваційної платформи / кластеру для використання Очерету звичайного (Phragmitas Australis) біомаси в якості джерела сталої енергетики (REED BASE) (№ 76845), який реалізується Інститутом проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України в партнерстві з Інститутом Майкла Суккова (Німеччина) за підтримки Програми консультативної допомоги Федерального міністерства Німеччини з навколишнього середовища (ААР) для охорони навколишнього середовища в країнах Центральної та Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії під керівництвом Федерального агентства з охорони природи (BfN) і Німецького агентства з навколишнього середовища (UBA).

1606   16061
 
Привітання з Днем працівників водного господарства Друк
vg
 
Підтримай акцію «Година Землі»! Друк

 

60

У суботу, 25 березня 2017 року, о 20.30 люди по всьому світі вимкнуть світло на одну годину - Годину Землі, як символ стурбованості за майбутнє Планети та єдності в бажанні захистити природу.

Мета кампанії Година Землі - привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем Планети і об'єднатися для їх вирішення. Акція покликана надихати людей щось змінити в своєму житті заради Планети. Кожен може добровільно приєднатися до акції, щоб висловити свою підтримку всесвітньому природоохоронному рухові.

Година Землі була започаткована Всесвітнім фондом природи WWF в Сіднеї (Австралія) у 2007 році і перетворилася на всесвітню екологічну ініціативу. У 2008 році ця успішна акція поширилася світом, у ній взяли участь більше як 50 мільйонів людей у 35 країнах світу. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.

Година Землі 2016 року мала безпрецедентний успіх – приєдналися понад 7000 міст у 172 країнах по всьому світі. Серед тих, хто підтримав подію, були мери міст Париж, Гонконг, Ріо-де-Жанейро, відомі політики, діячі культури та багато інших. В Україні до кампанії долучилися більше як 75 міст та містечок, зокрема, Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава, Маріуполь та інші.

Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, кампанія наголошує на необхідності щоденних дій кожного громадянина, компанії та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього середовища, ощадливого використання природних ресурсів задля подолання проблеми зміни клімату і досягнення гармонії з природою. Крім того, цього року Година Землі в Україні робитиме акцент на потребі збереження природоохоронних територій нашої країни, запрошуватиме всіх українців їх відвідати та допомогти тощо.

 
Нарада Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ Друк

 10 березня 2017 року на базі Дунайського БУВР відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2017 року.

На засіданні Міжвідомчої комісії були обговорені питання, пов’язані з забезпеченням стабільної екологічної ситуації Придунав΄я, збереженням водних ресурсів в басейні української частини р. Дунай  та встановленням оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ в весняно-літній період 2017 року.

На нараді виступили:

Кібалка О.Д., в.о. начальника Дунайського басейнового управління водних ресурсів, голови міжвідомчої комісії із привітанням учасників наради.

Черой І.Г., в.о. головного інженера  Дунайського БУВР ознайомив із проектом протоколу щодо встановлення оптимальних режимів роботи Придунайських водосховищ весняно-літній період 2017 року та ознайомив присутніх з інформацією щодо забезпечення безаварійного пропуску водопілля 2017 року згідно розроблених організаційних та практичних заходів

Ромалійський Г.А., начальник відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу вод з інформацією щодо виконання рішення Міжвідомчої наради від 4 жовтня 2016 р. та інформацією про гідрологічний стан Придунайських водосховищ

Жукова В.В.,  провідний інженер - гідролог Дунайської гідрометобсерваторії з інформацією про гідрометеорологічні умови та прогноз рівнів води в басейні р. Дунай  на березень - квітень  2017 р.

Комерзан М.В. – завідувач лабораторією моніторингу поверхневих вод з інформацією про еколого-гідрохімічний  стан поверхневих вод у басейні Дунаю.

Учасники наради підняли питання щодо покращення екологічного стану Придунайських водосховищ та малих річок басейну.

За результатами засідання підготовлено Режим роботи Придунайських водосховищ і Протокол засідання Міжвідомчої комісії.

IMG_1-1024   IMG_2-1024

IMG_3-1024   IMG_4-1024

 

 

 

 
Поздоровлення Друк
pozd8
 
ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ Друк

Migrants_UA_RU_720x90_2

 
Вітаємо з Днем Соборності Друк

Сердечно бажаємо вам, шановні громадяни, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України! З Днем соборності України Вас!

Колектив Дунайського БУВР

 
Інформація про заходи щодо безаварійного пропуску льодоходу... Друк

Інформація на 04.02.2017 р.

про заходи щодо безаварійного пропуску льодоходу, весняного водопілля та дощових паводків  2017 року в басейні нижнього  Дунаю

Характерною рисою льодового режиму Нижнього Дунаю є крайня нестійкість льодових фаз і різночасність їхнього настання.  На Нижньому Дунаї сталий льодовий покров на основному руслі з'являється один раз на 5-7 років. Імовірність настання льодових явищ коливається в межах від 70 до 90%. Повторні замерзання й розкриття протягом однієї зими тут рідкі. Льодоходи на українській частині Дунаю, як під час замерзання так і в період розкриття, супроводжуються накопиченнями льоду на берегах, заторами й зажорами, що нерідко приводить до різкого підйому рівня води, затопленню прибережних районів і руйнуванню дамб і портових споруджень.

Заторні  явища спостерігаються по всій українській ділянці р. Дунай, а найбільш небезпечні вони в низовій частині Кілійського рукаву. Найбільш можливими ділянками затороутворення є: круті повороти русла ріки, місця звуження русла, райони островів.  Це такі дільниці: 68 миля, 65 миля, 60-61 миля, 50-51 миля, 44 миля, 116 км, 112 км, 106 км, 101-100 км, 9 км, 90-89 км, 81 км, 44-43 км, 35-36 км, 17 км Очаківського гирлу (додаток таблиця 1).

У зв’язку з різким зниженням температури повітря з 7ºС до 12ºС  (з позначкою мінус) 7-9 січня  2017 року на  українській ділянці  Дунаю  почалось  льодоутворення у вигляді заберегів, шугоходу та льодоходу від 10 до 40%. При цьому льодоутворення на українській дільниці Дунаю проходило інтенсивно і повсюдно. В наступні дні продовжувалося посилення льодових явищ і  станом на 9 січня 2017 року на Нижньому Дунаї  спостерігався неповний льодохід густотою 90%, а в Кілії , Вилкове та рукавах Кілійської дельти встановився льодостав.

По даним спостережень на 04.02.2017 р.на гідрологічних постах Дунайської ГМО, льодова обстановка на українській ділянці Дунаю на цей час наступна:

  • Рені – льодостав з торосами;
  • Ізмаїл – неповний льодостав 30%;
  • Кілія – льодостав з полинями 80%,
  • Вилкове та нижче за течією до гирла рукавів Кілійської дельти -  льодостав з полинями 80%.

При виникненні заторно - зажорних явищ   структурні підрозділи  управління діють згідно «Положення про діяльність Дунайського БУВР під час проходження льодоходу, повеней, паводків та виникнення надзвичайних ситуацій в басейні р. Дунай в межах Одеської області»,  як при ІІІ ступені захисту у період проходження повені. Всі служби управління працюють у режимі підвищеної готовності.  Посилені роботи пов’язані з введенням спостереження та здійснення контролю за станом водних об’єктів, обстановкою на території прилеглої до них, за станом гідротехнічних споруд та всього захисного фронту р. Дунай, надаючи особливу увагу найбільш небезпечним місцям де можливе утворення заторно-зажорних явищ.

На цей час всі структурні підрозділи управління керуються наказом Держводагентства № 254 від 30.12.2016 р. та виконують затверджені наказом Дунайського ДУВР №1 від 3 січня 2017 р. заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу та весняного водопілля. В управлінні проводиться:

-    виконання затвердженого плану дій щодо  підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2017 році, з метою запобігання надзвичайних ситуацій та забезпечення сталого функціонування водних об’єктів, гідротехнічних  споруд;

-    оцінюється загроза виникнення надзвичайної ситуації та можливі її  наслідки;

-     розроблені та затверджені плани дії відділів комплексного використання водних ресурсів (ВКВВР) управління під час проходження льодоходу та водопілля;

- згідно наказу Дунайського БУВР №1 від 7 січня 2017 р. в управлінні створена протипаводкова комісія та затверджено склад оперативної робочої групи аналітично-диспетчерського центру (АДЦ)  з числа фахівців управління;

-  затверджений склад аварійно-рятувального загону, а в відділах комплексного використання водних ресурсів (ВКВВР Ренійський, Ізмаїльський, Кілійський, Вилківський) аварійних бригад. Зі складом проведений інструктаж з записом у відповідні журнали щодо дій при виникненні надзвичайних ситуацій;

-  розроблені схеми повідомлення аварійних бригад, аварійно – рятувального загону та відповідальний фахівців управління в робочі та неробочі часи;

-  за кожною бригадою, загоном  закріплена техніка, автотранспорт;

-   відділами комплексного використання водних ресурсів перевірені  та приведені  в готовність гідрометричні споруди,  припади, пристрої та обладнання на водомірних постах для здійснення посилених гідрологічних спостережень, призначені відповідальні. Інформація занесена в Паспорти;

-   розраховано аварійний запас ПММ спецодяг, обладнання; будівельних матеріалів (пісок, камінь-бут, ліс і т.п.).  При виділенні коштів планується поповнення аварійного запасу для безаварійного пропуску льодоходу та весняного  водопілля 2017 року;

-   в грудні 2016 - січні 2017 років фахівцями управління проведено (із складанням актів) обстеження комплексу захисних споруд на українській ділянці річки Дунай та виявлені першочергові та невідкладні заходи по захисту територій  від затоплення високими водами;

-  Дунайська басейнова лабораторія моніторингу вод забезпечує проведення відомчого лабораторного контролю за якісним станом поверхневих вод регіону і працює згідно Програми державного моніторингу поверхневих  вод;

- Згідно Угоди між Україною і Румунією (та Молдовою) ведеться двосторонній обмін гідрологічними і метеорологічними даними згідно існуючих Регламентів. Згідно ст. 8  Регламенту українсько-румунського співробітництва з питань захисту від паводків на водотоках та внутрішніх водах Сторони проводять спостереження за водними об’єктами, прилеглими територіями та гідротехнічними спорудами на них. З початку року Сторонами констатовано відсутність транскордонних небезпечних ситуацій на р. Дунай та Придунайських водосховищах;

- Кризовий центр управління та аналітично-диспетчерська служба забезпечує щоденний оперативний моніторинг водогосподарської ситуації та гідрологічної ситуації на всіх водних об’єктах української ділянки басейну Дунаю. Оперативна інформація готується щоденно відділом водних ресурсів до 8-30 години (в ній дається характеристика водогосподарської обстановки з урахуванням погодних умов; небезпечних метеорологічних, гідрологічних явищ; робота служб управління). З метою своєчасного інформування щодо гідрологічного та водогосподарського стану в басейні української частини річки Дунай  щоденно висвітлюється оперативна інформація на сайті Дунайського БУВР   http://dbuvr.od.ua; 

- налагоджена взаємодія управління з органами ДСНС, з державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, узгоджуються плани дій щодо пропуску паводку. Управління під час паводку діє, оповіщає та інформує згідно «Плану реагування на НС регіонального рівня пов’язаних з аваріями на гідроспорудах та у разі небезпечних процесів на території Одеської області». Відкоригований т підписаний план направлений до ГУ ДСНС в Одеській області на затвердження.

Для виконання невідкладних робіт, забезпечення гідрологічних  спостережень за  рівенним  режимом р. Дунай і Придунайських водосховищ та проведення безаварійного пропуску льодоходу та водопілля управлінню необхідно придбати матеріали, згідно «Відомчих норм аварійного запасу матеріалів» на загальну суму 10,3 млн. гривень.

Досвід, надбаний за останні роки, показав, що впровадження першочергових превентивних заходів та злагоджена робота взаємодіючих сил, служб та місцевих органів влади, а також своєчасний прогноз Дунайської гідрометобсерваторії, і є найбільш ефективний засіб захисту населення та територій від можливих наслідків негативної дії води.

Дунайське басейнове управління водних ресурсів і в подальшому буде здійснювати,  згідно своїх повноважень,  повний комплекс протипаводкових заходів на водних об’єктах, гідротехнічних спорудах всього захисного фронту р. Дунай і забезпечувати стале функціонування зазначених об’єктів під час проходження високих вод на р. Дунай.

С. Гуньковська 


 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 13 з 20

Joomla inotur

Finland inotur picma
picma